Hacımahmutoğulları Otomotiv
trende

Oto Servis

Oto Servis

Kastamonu Oto servis denilince ilk akla gelen firmayız.

Ulaşım insanoğlunun  dünyada varlığını sürdürmeye başlamasıyla ihtiyaçlar içerisinde kendini göstermiş, insanlık gerek yeni yerler keşfetmek , gerek yeni yerlerde hüküm sürmek  gerekse  yeni hayatlara yelken açmak gibi sebeplerle bir yerlerden bir yere  yer değiştirmiştir. Modern dünyada  ise insanların  günlük yaşamlarında  evlerinden çıkıp  hayatını devam ettirmesi , en küçük ihtiyaçları için bile ulaşım  zorunluluk haline gelmiş durumdadır. Modern dünyada ki ulaşımın en  yoğun olduğu kısım kara ulaşımı; kara ulaşımında ki  en önemli araç ise otomobillerdir. Her gün kullandığımız okula , işe gittiğimiz bu  yoldaşlarımızın bakımları , tamiri için de oto servisler hayatımızın bir parçası haline gelmişlerdir. 

Oto servislerde araç bakımı yaptırmak neden önemlidir?

Araçlarımız sadece hasar durumlarında değil, rutin kullanıma bağlı olarak da  bakıma ihtiyaç duyarlar. Oto servise ihtiyacımız kaza hasar durumlarında olduğu gibi rutin ve mevsimsel bakımlar uzun yol öncesi kontroller için ilk başvurulacak yerdir .Araçlarımız her mekanik alet  gibi  sorunsuz bir verim için  bakıma ihtiyaç duyarlar. Her marka ve model de bakım süresi değişebilmekle beraber ortalama olarak 15 bin km  ve ya   yılda bir defa bakım yaptırmak gerekir. Tabi bunun yanında mevsimsel koşullar gibi aracımızın daha fazla performans gösterdiği durumlarda   daha erken bakım yaptırmak önemlidir .Aracımızın bakımını yaptırmak sürüş güvenliği için önem arz eder. Araçtaki bizim fark etmediğimiz  problemlerin fark edilmesini  ve oluşabilecek güvenlik zaafiyeti için tedbir alınmasına olanak sağlamaktadır.Ayrıca araç  yakıt tüketimi açısından da bakımlı araç tasarruflu kullanım sağlamaktadır. Oto servislerde hem periyodik araç bakımı hem de ağır araç bakımı yaptırmak beklenmedik  kaza ve arızaların  önlenmesi açısından hayatidir.

Türkiye de birçok markanın oto servisi bulunmakta ve müşterilerine  çeşitli imkanlarla hizmet vererek rekabet etmektedirler. Türkiye de de dünya da olduğu gibi Ford, Auidi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Honda, Fiat, Iveco, Jeep, Hyundai, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo  markalı araçlar kullanılmakta;  oto servisler de bu markalar ve ihtiyaçlar doğrultusunda  hizmet vermektedir. Özel servisler ve yetkili servislerinde rekabet içerisinde olduğu bu sektörde  servisimizi doğru seçmek önem arz eder.

Oto servis seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Oto servis seçerken birçok özelliği göz  önünde bulundurarak tercih etmek  hem cebimiz hem aracımız için önem taşımaktadır. Oto  servisin aracımızın bakım ve onarımını yapabilecek  yetkinlikte olması en hayati özelliktir. Bu noktada araca uygun bakım ve ya  araç hasarının tespiti, gerektiğinde orjinal parçanın temininin yapılabilmesi  hizmet elemanlarının yetkinliği, servisin kurumsallığı ve kullanılan cihazlarının  teknolojik olması bir bütün oluşturur. Araç sigortamızı yaptırdığımız şirketin tavsiyesi de oto servis seçiminde avantajlı hale gelmek için  dikkat edilebilecek noktadır. Oto servisten faydalanırken ulaşım masrafının olmaması veya görece az olması da tercih sebepleri arasında sayılabilir.Bunun yanı sıra gerek  kendi çevremizden gerekse sanal dünyadaki müşteri yorumlarından  seçmeyi düşündüğümüz oto servisle ilgili deneyimleri öğrenerek daha doğru tercihlerde bulunabiliriz.

Unutmamak gerekir ki doğru oto servis seçimi sürüş güvenliği ve konforu için ilk şarttır. Bizimle iletişime geçiniz

 

Kastamonu Oto Servis | Her Çeşit Model Marka Aracınız İçin Doğru Adres 

 

 

93 görüntülenme